10 грудня святкують Міжнародний день прав людини

Дата: 10.12.2020 21:39

Сьогодні 10.12.2020 року з учнями 9-х класів Коршівського ліцею  було проведено урочистий онлайн урок спільно  з інспектором відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області Іванною Гринюк, присвячену міжнародному дню прав людини.

Поліцейська розповіла учням про проблему домашнього насильства.  Вона наголосила, що кожна людина, в тому числі дитина, має право на безпечний простір на життя і розвиток, а відтак важливо знати свої права та яким чином слід захищати себе при їх порушенні, а також до кого звертатися по допомогу.

Разом з учнями поліцейська на прикладах обговорила механізми реалізації та захисту прав дітей. Крім того, вона зазначила, що діти повинні поважати права інших та сумлінно ставитися до своїх обов’язків.

Права людини – це основні права і свободи, які надаються людям просто тому, що вони є людьми.

30 статей «Загальної декларації прав людини» встановлюють цивільні, політичні, економічні, соціальні і культурні права всіх людей.

Це бачення людської гідності, що виходить за межі політичних кордонів і повноважень, зобов’язуючи уряди відстоювати фундаментальні права кожної людини.

Права людини універсальні
Вони належать кожному, незалежно від раси, сексуальної орієнтації, громадянства, статі, національності, етнічної приналежності чи фізичних можливостей.
Права людини вроджені
Ми всі народжуємось з правами людини. Вони належать людям уже тому, що вони люди.
Права людини невід’ємні
Вони не можуть бути відібраними – і крапка. Жодна людина, корпорація, організація або навіть держава не може позбавити особу її прав.
Права людини можуть бути порушені
Хоча вони є невід’ємними, вони не є невразливими. Порушення прав може зупинити людей від використання своїх прав, але вони не можуть припинити їх існування.
Права людини є життєво необхідними
Вони мають важливе значення для свободи, справедливості і миру.