Коршівська громада

Івано-Франківська область, Коломийський район

Повідомити про корупцію

Шановні громадяни!

1 січня 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції” викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін (частина третя статті 272) викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Разом з тим, згідно з внесеними до Кримінального процесуального кодексу України змінами (пункти 16-2 та 25 частини першої статті 3) викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником.

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”.

Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача (частина третя статті 53-3 Закону України “Про запобігання корупції”).

Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до статті 53 Закону України “Про запобігання корупції” близькими особами викривача є особи, зазначені в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції”.

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені та стосуватися конкретної особи.

У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” працівниками Коршівської сільської ради та її виконавчих органів, ви можете скористатися наступними каналами для повідомлення:

 – антикорупційна телефонна „гаряча лінія“: 2-57-07.

Режим роботи: понеділок-четвер – з 8.00 до 17.15, п’ятниця – з 8.00 до 16.00 зі щоденною перервою з 13.00 до 14.00;

– електронна скринька – korshivotg@gmail.com;

– засоби загального поштового зв’язку – вул. Шевченка, 23, с. Коршів, 78240.

– шляхом особистого звернення до уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції в апараті та виконавчих органах Коршівської сільської ради, завідувач сектору з юридичних питань  виконавчого комітету Коршівської сільської ради – Коцаба Уляна Дмитрівна.

Інформація у повідомленні про корупцію – факти про порушення вимог Закону особами, визначеними у статті 3 Закону має містити одну або декілька з таких ознак:

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтями 28-36 Закону;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування, передбачені статтею 54 Закону;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки, передбачені статтями 37, 38 Закону;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46,48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Увага! Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

  • прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, яка може бути перевірена;

          прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення.

ФОРМА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦФЮ СКАЧАТИ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь