До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію палива
Головне управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини інформує, що Кабміном призупинено встановлення граничних рівнів торгової надбавки до середньої ціни бензинів та дизельного пального. При цьому суб'єкти господарювання, як і раніше, зобов'язані завчасно декларувати ціни у разі їх підвищення.
Державне регулювання цін на АЗС було запроваджено Урядом на період дії карантину щодо COVID-19, при цьому встановлено граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива. Середні ціни тричі на місяць оприлюднювало Міністерство економіки.
19 травня Уряд своєю Постановою № 594 від 17.05.2022 р., призупинив дію пункту 41-4 «карантинної» постанови, якою встановлювалися граничні рівні торгової надбавки на пальне.
Крім того, Постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» затверджено Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, і товарів протиепідемічного призначення, та Порядок декларування зміни роздрібних цін на ці товари.
Відповідно до затвердженого Переліку до товарів, що мають істотну соціальну значущість віднесено бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне.
П.3 Порядку передбачено, що декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується таким об’єктом (закладом), порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 341 або з попередньо задекларованою роздрібною ціною (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни):
- на 15 відсотків і більше – за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
- на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, – за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;
- на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, – за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.
Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відомостей, передбачених пунктом 5 Порядку, до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Внесення відомостей до Реєстру роздрібних цін на товари здійснюється безоплатно.
Держпродспоживслужба розміщує Реєстр роздрібних цін на товари на своєму офіційному веб-сайті, забезпечує вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до його відомостей з використанням Інтернету.
Детальну інструкцію декларування можна переглянути за посиланням https://dpss.gov.ua/kontrol-u-sferi-cinoutvorennya/deklaruvannya-rozdribnih-cin/instrukciya-deklaruvannya-rozdribnih-cin