КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇЇ ПОРУШЕННЯ
До війни звикати не можна!
Вже понад 100 днів ми щодня чуємо звуки сирен, ми читаємо жахливі новини, спілкуємося з людьми, які на власні очі бачили звірства ворога, втратили рідних, домівки. Ми відчули кожною клітинкою страх і… лють, про яку навіть не здогадувалися, наскільки вона в нас може бути сильною. А ще ми почали звикати… Почали повертатися до повсякденного життя та почали забувати завдяки кому ми просинаємось щодня і маємо зможу жити!
А що ж ми зробили для того, щоб війна закінчилася якомога швидше?
Кожний працює там де може, ЗСУ на передовій, ми в тилу!
Наголошую на комендантській годині та відповідальності за її порушенні!
Що таке комендантська година?
Комендантська година – це заборона перебування людей у визначений час (станом на 09.05.2022 – з 22:00 до 06:00) на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
Наголошую, що якщо ви перебуваєте у громадських місцях під час комендантської години ви повинні мати перепустку та документ, який посвідчує особу!
Яка відповідальність за порушення режиму комендантської години?
За наявності правових підстав особу, яка здійснила порушення режиму встановленої комендантської години, може бути затримано та притягнуто до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.
Отже, за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт дол 15 діб (стаття 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення), якщо порушник комендантської години чинить опір, його може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 342 Кримінального кодексу України, тобто аж до позбавлення волі строком до двох років.
Не забуваймо, що в країні війна і зараз, як ніколи ми повинні згрупуватися та прикласти максимум зусиль, щоб якомога швидше настала перемога