ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ВИНИКНЕННІ  РАДІАЦІЙНОЇ/ЯДЕРНОЇ АВАРІЇ

Дата: 13.09.2022 14:51

Перебуваючи на вулиці, негайно захистіть органи дихання хусткою (шарфом). Прийшовши додому, помістіть верхній одяг та взуття у пластиковий пакет, прийміть душ. Закрийте вікна та двері. Увімкніть телевізор та радіоприймач для отримання додаткової інформації про аварію.

Загерметизуйте вентиляційні отвори, щілини на вікнах (дверях) і не підходьте до них без потреби. Зробіть запас води у герметичних ємностях. Відкриті продукти загорніть у поліетиленову плівку та помістіть у холодильник (шафу). Для захисту органів дихання використовуйте респіратор, ватно-марлеву пов’язку або підручні вироби з тканини, змочені водою для підвищення їх властивостей, що фільтрують.

При отриманні вказівок через ЗМІ проведіть йодну профілактику, приймаючи протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років - частина таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовуйте йодистий розчин: три-п’ять крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років - одну - дві краплі.

ЯК ДІЯТИ НА РАДІОАКТИВНІЙ МІСЦЕВОСТІ

Для попередження або ослаблення впливу на організм радіоактивних речовин дійте так:

• виходьте з приміщення лише у разі потреби, використовуючи при цьому респіратор, плащ, гумові чоботи та рукавички;
  • на відкритій місцевості не роздягайтеся, не сідайте на землю і не куріть, виключіть купання у відкритих водоймах та збирання лісових ягід, грибів;
  • територію біля будинку періодично зволожуйте, а в приміщенні щодня проводите ретельне вологе прибирання із застосуванням миючих засобів;
  • перед входом до приміщення вимийте взуття, витрушіть та почистіть вологою щіткою верхній одяг;
  • воду вживайте лише з перевірених джерел;
  • ретельно мийте перед їжею руки і полощіть рот 0,5% розчином питної соди.

Дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути променевої хвороби і негативного впливу на організм внаслідок впливу іонізуючого випромінення

Йодна профілактика :

Йодистий калій вживати після прийому їжі запиваючи чаєм, соком або водою 7 днів 1 раз в добу:

дітям до 2-х років - 0,04 гр., від 2-х років та дорослим - 0,125 гр.

Водно-спиртовий розчин йоду вживати після їди 3 рази в день 7 днів

дітям до 2-х років по 1-2 краплі на 100 мл. молока, від 2-х років та дорослим - по 3-5

крапель на стакан молока або води.