22.09.2022 року з 09:30 год в с. Коршів відбудеться «Акція по збору крові».

Дата: 15.09.2022 11:13

До уваги громадян, які бажають здати кров!!!

22.09.2022 року з 09:30 год в с. Коршів відбудеться «Акція по збору крові».

У зв'язку з військовою агресією російської федерації у закладах охорони здоров'я зросла потреба у стратегічних запасах крові, яка може бути використана на потреби поранених і не тільки.

Закликаємо свідомих громадян стати донорами крові, адже донорство крові завжди було, є і буде цінною місією для кожної людини, особливо в цей складний період. Донорська кров інколи є останнім шансом для людини, щоб вижити. Саме тому потрібно мати достатньо запасів крові, щоб надати необхідну допомогу.

Донором крові в Україні може бути здорова людина віком > 18 років, вагою > 50 кг, яка не має протипоказів до донорства.

Якщо ви:

- хворієте, маєте хронічні захворювання

- чи стоїте на обліку

- протягом останнього року у вас були будь-які хірургічні втручання чи процедури за допомогою голки

- донорами крові також не можуть стати люди, які протягом 6 місяців до моменту забору крові робили пірсинг чи татуювання

- у вас низький рівень гемоглобіну (рівень гемоглобіну визначають лікарі в день здачі крові) — донорство крові вам протипоказане або на тимчасовій або на постійній основі

Бути донором — це відповідально, тому варто дотриматись правил підготовки й харчування перед донацією.

Здача крові – як підготуватися?

Багато хто запитує: Що зробити перед тим, як стати донором крові? Існує кілька рекомендацій, яких варто дотримуватись за один або кілька днів до здачі крові.

Перш за все, ви повинні:

- добре відпочити;

- пити багато води або соків (близько 2 літрів на день);

- уникати надто великих фізичних навантажень;

- перед забором крові приймайте легкозасвоювану їжу (рекомендується уникати важкої їжі, у тому числі жирної);

- обов’язково легко поснідайте;

- не куріть за годину до здачі крові;

- не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість);

- відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;

- обов’язково потрібно підготувати посвідчення особи та взяти його до пункту здачі крові.

Для отримання додаткової інформації та реєстрації телефонуйте 096 705 17 21 – Уляна.

Забір крові буде проведено лише за умови, якщо назбирається хоча б 50 людей!

Враховуючи вище зазначене, просимо всіх небайдужих жителів громади, в яких немає протипоказань щодо донорства та які бажають здати кров, звернутися за вище вказаним номером телефону.

Разом до перемоги!