Коршівська громада

Івано-Франківська область, Коломийський район

В Україні запрацювала програма "єВідновлення": як отримати компенсацію

Дата: 01.06.2023 09:28
Кількість переглядів: 69

 

10 травня стартувала програма "єВідновлення", в рамках якої можна отримати до 200 тисяч гривень компенсації на відновлення покодженого майна через війну. Витратити ці кошти можна буде на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми.

За що передбачена компенсація?

Як зазначають в уряді, програма розрахована на тих, чиє житло отримало незначні пошкодження і підлягає відновленню. Ідеться про ремонт даху, заміну вікон та дверей. Програма поширюється на ремонт квартир, приватних будинків та кімнат у гуртожитках.

Якщо пошкоджений під’їзд, то одна людина не може подати заявку на відновлення. У такому випадку відбувається централізований ремонт, але для цього його мешканцям необхідно звернутися до керівної компанії, ЖЕКу чи органу місцевого самоврядування.

Допомога від держави: як отримати компенсацію за зруйноване війною майно

Важлива умова – житло не має бути відремонтоване. Держава не компенсує витрати на ремонт, навіть якщо власник нерухомості має фіскальні чеки та квитанції з магазинів.

Не виключено, що можливість отримати відшкодування за пошкоджене і відновлене майно буде пізніше, зокрема через механізм репарацій. Уряд запевняє, що працює над цим.

Якщо власник пошкодженого житла за власні кошти зробив частковий ремонт, йому варто подати заявку на участь у програмі, щоб отримати кошти на завершення робіт.

 

Хто може подати заявку?

Право на отримання компенсації мають громадяни України, чиє житло пошкоджене внаслідок боїв і підлягає відновленню. Визначена пріоритетна черга, за якою розподілятимуть кошти:

  • учасники боїв;
  • люди, які отримали інвалідність унаслідок війни;
  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих військових;
  • мобілізовані;
  • багатодітні родини;
  • люди з інвалідністю першої та другої груп;
  • батьки-вихователі дитбудинків сімейного типу;
  • опікуни та піклувальники;
  • прийомні батьки та патронатні вихователі;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Особи, які не входять до цих категорій, претендують на отримання коштів за "живою чергою".

Не можуть претендувати на виплату люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки, та їх спадкоємці.

Як стати учасником програми?

Щоб стати учасником програми, слід подати заяву в "Дії". Згодом така можливість буде доступна в центрах надання адмінпослуг, у нотаріусів та в управліннях соціального захисту.

У "Дії" в розділі "Послуги" треба обрати програму, повідомити про пошкоджене майно, вказати тип, площу, адресу об'єкта, контактні дані, за наявності додати фото та описати пошкодження.

Після цього потрібно перейти до розділу "Подати заяву про виплату".

Далі слід очікувати дзвінка від місцевої влади для огляду комісією майна і встановлення суми допомоги. Після цього в "Дію" прийде сповіщення про рішення комісії.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь