Коршівська громада

Івано-Франківська область, Коломийський район

Як доглядати за криницею?

Дата: 11.07.2023 16:28
Кількість переглядів: 171

 

Заходи з очищення криниць для покращення якості води включають в себе очистку,  промивку  і  дезінфекцію.

 Дезінфекція колодязів, включає:

– попередню дезінфекцію;

– очищення колодязя;

– повторну дезінфекцію.

 Попередня дезінфекція криниці.

Перед дезінфекцією  розраховують обсяг води  (в м3), який дорівнює площі кільця колодязя (в м2) на висоту водяного стовпа (в м).

Виконують дезінфекцію наступним чином: готують 10% -й освітлений розчин хлорного вапна.  Для цього 0,5 кг  хлорного вапна заливають холодною водою, розтирають до отримання рідкої однорідної маси і вливають  10 літрів води.  Ретельно перемішують, відстоюють, зливають прозорий вміст.  На 1 м3 води витрачають 1 відро освітленого розчину хлорного вапна. Якщо вода  у  колодязі  холодна  (+4  град.C – +6 град.C), кількість хлорвмісного препарату для дезінфекції колодязя об’ємним способом збільшують вдвічі. Воду  добре перемішують протягом 15 – 20 хв.  жердинами чи частим опусканням  та  підніманням  відра. Потім  колодязь  закривають  кришкою  і  залишають на 1,5- – 2 години. Для дезінфекції можна використовувати і інші середники, які дозволені для цієї мети.

 Очищення криниці.

Очищення проводиться через 1,5-2 години після попередньої дезінфекції.  Колодязь повністю звільняють від води, очищають від можливих в ньому сторонніх предметів і накопичення мулу.  Стінки шахти очищають механічним шляхом від забруднень.  Стінки при необхідності ремонтують, потім зовнішню і внутрішню частину шахти зрошують  5% -ним розчином хлорного вапна (або іншим засобом, приготованим за інструкцією до препарату) з розрахунку 0,5 л / м2.

Перед  тим  як  людина  спускається  у колодязь, перевіряють, чи не накопичився там вуглекислий газ , для чого у відрі на дно колодязя опускають запалену свічку. 

Повторна дезінфекція.

Після очищення, ремонту та дезінфекції  приступають до повторної дезінфекції.

Витримують час, протягом якого колодязь знову заповнюється водою, повторно визначають обсяг води в ньому  і вносять потрібну кількість розчину хлорного вапна або іншого дезинфікуючого препарату згідно з інструкцією із застосування.  Наприклад, при використанні хлорвмісних таблеток «Акватабс»-8,67 необхідно 5 таблеток на 1 куб.  м (1000 л).  З розрахунку на 1 колодязь об’ємом 7 куб м (7000 л) – 35 таблеток.

Після внесення дезинфікуючого розчину воду в колодязі перемішують протягом 10 хвилин, колодязь закривають кришкою і залишають на 6 годин, не допускаючи забору води з нього.

Після закінчення зазначеного терміну наявність залишкового хлору у воді визначають якісно – за запахом.

При відсутності залишкового хлору у воду додають 0,25 – 0,3 частини початкової кількості дезинфікуючого препарату і витримують ще 3 – 4 години.

Після повторної перевірки на наявність залишкового хлору і позитивних результатів такої перевірки (наявність запаху хлору),  проводять відкачку води до зникнення різкого запаху хлору.

Контроль за ефективністю дезінфекції колодязя проводиться лабораторно.  І лише  після цього воду можна використовувати для питних і господарсько-побутових цілей.

При використанні іншого дезінфікуючого засобу, необхідно користуватися інструкцією щодо застосуванню цього препарату.

Також інформую, що нашим відділом проводиться як мікробіологічний так і хімічний аналізи води.

 

Лікар-епідеміолог відділення                                                                 епідеміологічного нагляду (спостереження)                                                                  та профілактики інфекційних захворювань                                                     Коломийського районного відділу                                                                                  ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                     Дмитро АНДРУШКО   

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь