Черговий, вже четвертий від початку року  випадок сказу серед тварин, надзвичайна подія сталась у с. Лісна Слобідка.

Дата: 30.10.2023 10:29

Черговий, вже четвертий від початку року  випадок сказу серед тварин, надзвичайна подія сталась у с. Лісна Слобідка – скажений кіт покусав трьох людей.      Сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.

Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина або на шкіру, чи слизову потрапила її слина?

• ретельно (щонайменше упродовж 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із господарським милом;

-  якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною;

•   графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення. У Коломийській ЦРЛ  В  є антирабічна вакцина, вона є якісною й безоплатною, тож пацієнт не має платити за таку вакцинацію.

Бережіть себе!

Олексій Косько, лікар-епідеміолог відділення організації епіднагляду(спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Коломийського районного відділу ДУ ІФОЦКПХ