Всеукраїнська акція  «16 днів проти насильства»

Дата: 07.12.2023 13:25

У рамках Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства»  з метою виховання в учнів людяності, поваги до гідності іншої людини, формування здорового способу життя  годину спілкування службою у справах дітей Коршівської сільської ради з фахівцем з соціальної роботи  04.12.2023 проведено годину спілкування «16 днів проти насильства. Безпека» з учнями 9 класу Коршівського ліцею Коршівської сільської ради. Зокрема, домашнє насильство одна з ключових соціальних  проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час, ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання. Однак часи, на щастя для багатьох, змінилися, як і пріоритети в цьому питанні. Тож нині в Україні впроваджуються та розробляються різноманітні механізми боротьби та протидії домашньому насильству. Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству є просвітницька робота серед дітей та молоді. Одним із важливих заходів профілактики насильства в освітньому середовищі є формування у здобувачів освіти умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних відносин. Для цього до освітнього плану закладу освіти необхідно включити програми, які навчають дітей навичкам керування своєю поведінкою, шанобливого ставлення до однолітків і дорослих, конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень.

Для підвищення обізнаності населення громади з питань насильства в приміщенні Коршівської ради 05.12.2023 року проведено круглий стіл на тему: «Вчимося захищати себе від насильства» за участю працівників Коршівської сільської ради, сільських депутатів, членів виконкому, працівників соцзахисту, служби у справах дітей, сектору з юридичних питань, старост для покращення взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.